Kapı Pencere Sistemleri

YALITIMSIZ DOĞRAMA SİSTEMLERİ

Alüminyum doğrama profil sistemlerinde ısı yalıtımı olmayan profil türüdür.Fugalı ve düz alternatifleri bulunan aldoks profil sistemi farklı kalınlıklarda üretilebilen geniş ve dar serileri ile uygulanabilme imkanı sunan ekonomik alüminyum doğrama sistemidir.C60 profil sistemine göre mukavvemeti ve estetiği biraz daha düşüktür.

 

YALITIMLI DOĞRAMA SİSTEMLERİ

İç ve dış alüminyum profillerin,ısı yalıtımı sağlamak amacıyla yalıtkan bir profille birbirine bağlanmasıyla oluşturulan doğrama sistemidir. Bu yalıtkan profil, isteğe bağlı olarak yerli yada ithal (polyamid) olarak kullanılabilir.
Alüminyum yapısı itibariyle ısı iletim katsayısı yüksek bir malzemedir. Polyamid ise düşük toleranslarla hassas olarak üretilebilen ısı iletim katsayısı son derece düşük, mukavemet ve sertliği ise oldukça yüksek olan bir malzemedir. Bu özelliklerinden ötürü, alüminyum sistemlerin yalıtımında kullanılabilecek uygun bir malzemedir.

Teknik Özellikler

2mm et kalınlığındaki Softline20 Sisteminde; Kasa derinliği=61mm,Kanat derinliği=71mm dir. Isı Bariyeri 14,8mm dir.

1,4mm et kalınlığındaki Softline14 Sisteminde; Kasa derinliği=54mm,Kanat derinliği=61mm dir. Isı Bariyeri 14,8mm dir.

2,0 W/m 2Knin altında çerçeve ısı yalıtım değeri sağlar.

QUALICOAT ve QUALANOD belgeli RAL renklerinde boyana bilme veya farklı renkte eloxal yüzey işlemi veya ahşap desenli folyo kaplama imkanı vardır.

Sistemde kullanılan fitillerin tamamı EPDM